ria2 banner

Sersemlik Karşısında Bağışıklık Efsunu Hakkında Bİlgiler

pvpserverci

Administrator
Yönetici
Metin2 de Sersemlik Karşısında Bağışıklık Efsunu ne işe yarar ve nasıl bir etki sunar beraber bakalım;

Sersemlik Karşısında Bağışıklık Efsunu: Kalkan itemlerine gelen bir efsundur. Sersemlik karakteri bir kaç saniye hareketsiz kalmasına neden olur. Eğer bu efsun kalkanınızda var ise sersemlemeniz önlenir. Fakat yine de sersemleme imkanınız % sayılar ile küçükte olsa bulunmaktadır.
Sersemlik Karşısında Bağışıklık, oyundaki sersemletme yeteneğine sahip yaratık ve oyuncuların sersemletme şanslarını tamamen ortadan kaldırmaya yarar.

Ancak birçok yine de buga sahiptir. Bu nedenle yabancı serverlerde ismindeki “bağışıklık” ifadesi “korunma”, “savunma” olarak değiştirilmiştir. Çünkü güçlü vuruş, zehirli ok gibi sersemletme şansı olan bazı beceriler ve düz vuruşlarda bazen sersemletme hesaplanırken sorun oluşur ve “bağışıklıklı” olan karakter sersemler. Bu nedenle %100 bir sersemlik bağışıklığı vermese de oyundaki olmazsa olmaz vs efsunudur.

Çoğunlukla bedensellerin hamlesindeki sersemletmeyi etkisiz hale getirir ve dövüşe yavaş başlayan karakterlere büyük üstünlük sağlar. Yabancı pvp serverlar oyunlarında bu efsun %90 etki etmektedir.
 
Üst