Efsunlar Nelerdir ve Kısaca Ne İşe Yarar?

pvpserverci

Administrator
Yönetici
Efsunlar ve ne işe yaradığı hakkında kısa ve öz bilgiler. Metin2 efsunlarının işlevi nedir. Karakterle hangi efsun ne katar efsunların tam olarak kısaca ne işe yaradığı hakkında bilgi?

Metin2 Efsunlar

1. Hp-[VIT]
. Karakterinizin Hp'si Yani Can Oranının Fazlalıgıdır.

2. Sp-[INT]. Karakterinizin Sp'si Yani Zekası'dır Özellikle Suralarda Ve Shaman Karakterleri İçin Büyük Önem Taşır.

3. Güç-[STR]. Karakterinizin Str'si Yani Vuruşudur. En Çok Savaşcı Karakteri İçin Önemlidir. + Olarak Savaşcıları Hp'siz Dizmeyin Diğer Karakterler Dayansada Savaşcıda Hp Olmassa Çok Birşey Yapamaz.

4. Çeviklik-[DEX]. Karakterinizin Dex'i Yani Savunma Ve Savuşturuculuğudur.
En Çok Şu Karakterde Demiyecem Çeviklik Her Karakterde Mutlaka Ama Mutlaka Olması Gerekiyor.[Savaşcı - Sura - Shaman - {Ninja}]. Ninjada Olmazsa Hiç Ninjaya Heveslenmeyin Niye Ninjayım Ve Kesemıyorum Diye.

5. Canlılık-[VIT]. Örneğin Sadece Bir İteminizde %15 Canlılık Var Ve O İtemi Takmadan Önce Hp'niz 17 K Dex [Savunmanızda] 490 - İtemi Takıyorsunuz Hp'niz Taklaşık 1 K Artıyor. Dex'iniz İse 505 Oluyor.

6. Saldırı Hızı. Karakterinizin Daha Hızlı Vurmasını Sağlar.

7. Hareket Hızı. Açıklamama Gerek Yok Ama Karakterinizin Daha Hızlı Koşmasını Sağlar.

8. Büyü Hızı. Büyülerinizin Yani Skıllerinizin Daha Hızlı Dolmasını Sağlar [Shaman Ve Suralar İçin Önemlidir.]

9. Hp Üretimi. İnen Hp'nizi Yani Canınızı Daha Kısa Sürede Çoğaltır.

10. Sp Üretimi. Aynı Şekilde İnen Sp'nizi Daha Kısa Sürede Çoğaltır.

11. Zehirleme Şansı. Rakibinize Düz Vuruş Yaptığınızda Etrafında Yeşil Bir Bulut Oluşur Buda Ateş Hayaleti Gibi Canını Bir Kaç Saniyede Bi İndirir.[Önemli Bir Efsundur - Ayrıca Ninjaların Zehirli Bulut Ve Bıçak Çevirme Özelliğindede Mevcuttur.]

12. Sersemletme Şansı. Rakibinize Düz Vuruş Yaptığınızda Sersemliyerek Yani Kısa Bi Süreligine Donarak Size Avantaj Kazandırır En Çok Ninja Ve Savaşcı Karakterlerinde Önemlidir - Bedensel Savaşcıların Hamle - Zihinsel Savaşcıların Güçlü Vuruş Özelliğinde Ayrıca Zihinsellerde bİ Skill Daha Vardıda İsmini Unuttum Kusura Bakmayın]

13. Yavaşlatma Şansı. Rakibinizi Kısa Bir Süreliğine Yavaşlatır.

14. Kritik Vuruş Şansı. Bu Efsun Hayattır 2 K Vuruyorsanız Bu Denk Geldiginde 2 K Yerine 4 K Vurursunuz Vuruşunuzu Yaklaşık 2 Katına Çıkarır.
[Bu Efsunun Antiside Vardır Şimşek'dir Aşağıya Bakıp Okuyabilirsiniz.]

15. Delici Vuruş Şansı. Bu Efsun Rakibinizin Savunması Yokmuş Gibi Yani Kılıc Bıcak Dinlemeden Vuruşudur. Savunma Dinlemez Vurdugunuz Sadece Saldırı Değerinizde Belli Olur Bilmem Anladınızmı - Düz Vururken 500 Vuruyorsanız 1 - 1.5 K Atarsınız. En Çok [Shaman] - [Ninja] Ve Bedensel Tek El Savaşcılarda Önemlidir.

16. Yarı İnsanlara Karşı Güçlü. Bunun Karakterden Karaktere Değişip Değişmediğini Bilmiyorum Ama Karşıdaki Kişiye Baya Baya İşletir 3 K Vuruyorsanız Bu Efsun Sayesinde 4.5 5 K Rahat Atabilirsiniz Oranı Daha Fazla İse 3 K Yerine 7-8 K Atabilirsiniz. Diğer Efsunlarınızada Bakar.

17. Hayvanlara Karşı Güçlü. Hayvan sınıfına giren yaratıklar. metin2 yaratıklar wiki konusundan bakabilirsiniz.

18. Orklara Karşı Güçlü. Vadi Vardı İsmini Tam Söyleyemiyorm Ordaki İsminin Başında Ork Yazan Tüm Mob - Yaratıklara Daha Fazla Vurdurur.

19. Mistiklere Karşı Güçlü. Tapınakdaki Veya Vadinin Belirli Bölgelerinde Bulunan İsminde ...... Mistik Yazan Moblardır.

20. Ölümsüzlere Karşı Güçlü. Patron Yaratıklar Ve Azrail Gibi Bosslar'a Çok Vurdurur. Bu Olmadan Biraz Deyil Belki Hiç Kesemezsiniz. Tabi Silahınıza Göre Değişir. - Ölümsüz 20 Geliyorsa Ve Ölümsüz Olmadan Düz 4 K Atıyorsanız Ölümsüz İle Birlikte 6-7 K Belki Daha Fazla Getirirseniz Daha Fazla Vurursunuz.[Fazla Getirmek Derken Farkı İtemlere Diyorm] [ Kask - Silah - Küpe - Bilezik Ve Kalkana Gelir.]

21. Şeytanlara Karşı Güçlü. Kuledeki Şeytanlara Fazla Vurdurur.

22. Hp Emme. Düz Vuruşlarda Karakterinizin Hp'sini Otomatik Olarak Kendine Çeker [Hepsini Değil Abartmayalım]

23. Sp Emme. Aynı Şekilde Düz Vuruşlarda Sp'yi Otomatik Olarak Belirli Miktarda Emer.

24. Bedensel Atakları Bloklama. Düz Vuruşları İşletmez Yani Miss Vurur.[Tabi Her Zaman Değil.]

25. Oklardan Korunma. Okcu Ninjaların Vuruşlarına Karşı Savunma Savunmasız 5 K Atıyorsa Bir İteminize Ok Savunması Getirin 3-4 K Atar Aslında Okcu O Kadarda Güçlü Karakter Değildir... [Kullanmasını Biliyorsanız Sözüm Meclisden Dışarı]

26. Kılıç Savunması. Savaşcıların Ve Ninjaların Kullandıgı Kılıçlara Karşı Savunmadır.[Suralara Etkisi Yok]!!!

27. Çiftel Savunması. Savaşcıların Kullandığı Örn. Partizan - Kdp Gibi...Silahlara Savunma.

28. Bıçak Savunması. Ninjaların Kullandığı Bıçaklara Karşı Savunmadır.

29. Çan Savunması. Shamanların Kullandığı Çanlara Karşı Savunmadır.

30. Yelpaze Savunması. Shamanların Kullandığı Yelpazeye Karşı Savunmadır.

31. Oka Karşı Dayanıklık. Slotların Yani Mobların Attığı Oklara Karşı Savunmadır.

32. Ateşe Karşı Dayanıklık. Suralarla Karıştırmayın Shamanların Vurduğu Ejderha Kükremesi Becerisine Karşı Savunmadır -- Neden ? Diyorsanız Cevap--> O Skill'i Shamanlar vurunca Dikkat Edin Etrafınızda Zehir Gibi Fakat Kırmızı Renkli Olan Ve Can Götüren Skill'dir... [Bilmiyorum Ama Bazıları Doyum-Papel'deki Slotlara Karşı Savunma Olduğunu Söylüyor. Emin Değilim Ondan.

33. Şimşek Savunması. Rakibinizin Vuracağı Kritik Şansını Azaltır %50 Kırıtk Vuruyorsa Şimşek Savunmanızın Sayesinde %20 - %25 Vurabilir.

34. Rüzgar Savunması. Rakibinizin Düz Vuruşundaki Delici Şansını Engeller...
%50 Delici Vuruyorsa Bunun Sayesinde %20 - %25 Vurabilir.

35. Büyü Savunması. Suralara Ve Shamanlara Karşı Savunmadır... Olmassa Acımazlar Vurdunmu Gümletirler Bu 2 Karaktere Dikkat Edin [Sura-Shaman] Onların Antisi. Büyü Savunmasıdır...

36. Yansıtma. Rakibinizin Düz vuruşlarını Yansıtır.Örneğin Size 1 K Düz Vurdu Siz Ona Bunu 50 - 100 Olarak Yansıtırsınız. Skilleri Yansıtmaz.

37. Zehre Dayanıklılık. Karşınızdaki Kişinin Size Atacagı Zehirden Korunmadır.

38. Exp Bonus. Kasılırken Daha Fazla Exp Getirir.Oranına Bağlıdır.

39. Sersemlemeye Karşı Bağışıklık. Rakibinizin Skillerinde Veya Efsunlarında Bulunan Özeliik Olan Sersemletmeye Karşı Dirençdir.[Sersemlemezsiniz - Kalkana Gelir - Eğer Oldugu Halde Sersemliyorsanız - Kalkanı Bir Kaç Defa Çıkarıp Takın.]

40. Yavaşlamaya Karşı Bağışıklık. Rakibinizin Skiil'inde <--[Suralarda] Veya Efsununda Bulunan Yavaşlatmaya Karşı Dirençdir.[Yavaşlamazsınız - Kalkana Gelir - Eğer Olduğu Halde Yavaşlıyorsanız - Kalkanı Bir Kaç Defa Çıkarıp Takın.]
 
Üst