Demirci, Kutsama Kağıdı, Büyülü Demir Maden, Büyülü Bakır, Demirci Taşı

pvpserverci

Administrator
Yönetici
Artı basmada kullanılan Metin2 parşömenler, Demirci, Kutsama Kağıdı, Büyülü Demir Maden, Büyülü Bakır, Demirci Taşı ne işe yaramaktadır. Her birini ayrı ayrı açıklayabilirmisiniz?
 
Metin2 de artı basarak eşyanızı yada iteminizi yükseltmenin bir çok yolu bulunmaktadır. Eşyanızı demirci de basarsanız yanma yani yok olma ihtimali bulunmaktadır. Fakat diğer eşyaları kullanarak eşyanızın yok olmasını önleyebilirsiniz.

+ basma için yöntemler genel bilgileri

Demirci


Demirciyi her üç ülkenin başkentinde, köylerinde ve birçok farklı yerde bulabilirsin. Geliştirmek istediğin eşyayı seç ve fare ile eşyayı demircinin üstüne sürükle. Geliştirilmek istenen eşyanın gösterildiği bir pencere açılır, o anki seviyesi bir sayı ile gösterilir. Ayrıca geliştirme için ne kadar Yanga ihtiyacın olduğunu görebilirsin. Bu sayede bir eşyayı 9 kereye kadar yükseltebilirsin. Geliştirmenin başarısız olması durumuda mümkündür, başarısızlık halinde geliştirilmeye çalışılan eşya yok olur, ayrıca harcanan Yang geri gelmez. Eşyanın seviyesi yükselirse başarılı geliştirme şansı azalır. Bu nedenle öncelikle geliştirme denemelerini sorunsuzca yerini doldurabileceğin eşyalar ile dene.

Seviye Yükseltme Eşyaları

Seviye 1 ile 20 arası silahları ve zırhları +6 seviyesinden itibaren yükseltmek için Yang ve seviye yükseltme eşyalarına ihtiyacın var. Bu eşyaları oyunda bulursun. Mesela uzun kılıcını +6 dan +7'ye yükseltmek istiyorsan, 30.000 Yang ve "Ayı Ayak Derisi" gerekir. Seviye +8 için 45.000 Yang ve "B. Domuzkuyruğu Kurdele+" gerekir. Seviye 25'den itibaren +5 ve üstü seviyeler için yükseltme eşyaları gerekir. Geliştirme başarısızlıkla sonuçlanırsa, eşya da kaybolur.

Kutsama Kağıdı

Kutsama Kağıdı'nin işlevi demircinin işlevi ile aynıdır. Ancak kutsama kağıdı başarısızlık halinde eşyanın yok olmasını engeller. Kullanılan Yang geri gelmez, harcanır ancak geliştirilen eşya şanssızlık halinde bir seviye azaltılır. Eğer envanterinde Kutsama Kağıdın varsa, onu seç ve geliştirmek istediğin eşyanın üstüne taşı. Geliştirme için yeni bir pencere açılır. Kutsama Kağıdına sahip olmanın birçok yolu vardır:
- Bunları Nesne Market'teki alışverişlerden sonra bonus olarak elde ettiğin Ejderha Markası(EM) ile takas edebilirsin.- Bazen rakiplerinden elde edebilirsin veya bitirdiğin görevlerden ödül olarak alabilirsin.

Büyülü Demir Maden

Bu az bulunur madeni ve bir adet Kutsama Kağıdını demirciye götürürsen, Demirci senin için bir adet ejderha parşömeni yapar. Oldukça güçlü olan bu parşömen ile bir eşyayı geliştirebilirsin. Başarı şansını %10 yükseltir ve eşyayı başarısızlık halinde yok olmaktan korur. Başarısızlık halinde eşya seviyesi bir azalır. Büyülü Demir Madeni, Nesne Market'te Ejderha Parası(EP) ile satın alabilir veya ejderha markasına karşı değişebilirsin. Ejderha markalarını Nesne Market'te Ejderha Parası(EP) ile yaptığın ödemelere karşı bonus olarak alırsın.

Büyülü Bakır

Demirci kutsama kağıdın ve büyülü bakırından sana bir adet savaş kağıdı yapabilir. Savaş kağıdı geliştirmeler esnasında başarıyı garantiler. Ancak bu kağıt +3 den yüksek olan eşyalara uygulamada kullanılabilecek kadar güçlü değildir. Büyülü bakırı, Nesne Market'ten Ejderha Markaları(EM) ile satın alabilirsin.

Demirci Taşı

Eğer bir adet Demirci Taşı ve bir adet Kutsama Kağıdın varsa Demirciye bir adet Demircinin El Kitabı hazırlatabilirsin. Ejderha parşömeni ile çalışma prensibi aynıdır, ancak başarı şansı daha yüksektir. Başarısızlık halinde eşyanın seviyesi bir azaltılır. Demirci Taşını Nesne Market'ten satın alabilirsin.
Mmo metin2 pvp serverler oyunlarında artı basmak içinde bu nesneler ve npc kullanılmaktadır.
 
Üst